Stypendia Wójta Gminy Cedry Wielkie

Liderzy nagrodzeni stypendiami
Kilka dni temu informowaliśmy o nagrodach dla nauczycieli. Z kolei wczoraj wyróżnieni stypendiami wójta gminy Cedry Wielkie uhonorowani zostali najlepsi uczniowie szkół podstawowych.
Tym razem na liście stypendystów znalazło się 28 nazwisk. W tym gronie 5 osób otrzymało nagrody za znakomite osiągnięcia sportowe, zaś 23 uczniów dostało stypendia za wyniki w nauce.
– Uczniowie, którzy zostali uhonorowani stypendiami to liderzy w swoich szkołach. Warto i należy doceniać osoby, które wyróżniają się ponad przeciętność. Mam tu na myśli nie tylko naukę, ale chociażby sport. Najlepszym gratuluję osiąganych wyników, a pozostałych w dalszym ciągu zachęcam do nieco bardziej wytężonej pracy, by w przyszłości nie tylko znaleźć się w gronie stypendystów, ale by mieć lepszy start w młodzieńcze, a potem dorosłe życie – mówi wójt Janusz Goliński.
Podczas uroczystości, którą zorganizowano w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cedrach Wielkich, wręczano stypendia za wyniki osiągnięte w drugim semestrze roku szkolnego 2022/23. Najwyższe wyniki w nauce osiągnęli: Nataniel Koszela z klasy VIII Szkoły Podstawowej w Cedrach Wielkich oraz Oliwia Duchnowska z klasy VII – również z cedrowskiej podstawówki (oboje ze średnią ocen 6,00). Warto dodać, że Nataniel Koszela otrzymał również stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne osiągnięcia w nauce.
Stypendia za osiągnięcia sportowe otrzymali uczniowie w dyscyplinach: taniec artystyczny, taekwon-do, koszykówka, kickboxing.
Dodajmy jeszcze tylko, że ze szkoły w Cedrach Wielkich nagrodzono 11 uczniów za wyniki w nauce i jednego sportowca. Siedem stypendiów naukowych i 3 sportowe zdobyli uczniowie z Cedrów Małych. Z kolei dzieci z Wocław otrzymali 5 stypendiów naukowych i jedno sportowe.
Źródło: Gmina Cedry Wielkie