Ślubowanie klasy I

„Pasowania nadszedł czas,

będzie uczniem każdy z nas.

Z tej okazji przyrzekamy,

że się bardzo postaramy,

pilnie świat poznawać,

dobry przykład innym dawać,

być pomocnym w domu, w szkole

i wypełniać ucznia rolę”.

 

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez, wyjątkowy dzień nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców, dziadków i bliskich.

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań – uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki.

W tym roku szkolnym Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej odbyło się
7 października. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Po występie nastąpił najważniejszy moment. Pierwszaki wypowiedziały słowa przysięgi przed sztandarem szkoły. Przyrzekały wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, uczyć się pilnie i godnie służyć ojczyźnie.

Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły Pan Piotr Bukowski w symboliczny sposób poprzez pasowanie „wielkim ołówkiem” oficjalnie przyjął pierwszaków w poczet uczniów naszej szkoły. Tradycyjnie dzieci odcisnęły swoje paluszki w kronice szkolnej.

Na pamiątkę tego wydarzenia każdy pierwszak otrzymał dyplom, a od rodziców rożek wypełniony słodkościami.

Pani Joanna Trojnar zadbała o pamiątkowe zdjęcia, a piękne dekoracje przygotowane przez Panią Mirosławę Prokopek i Marię Ćwiklińską- Bukowską dodały uroku całemu wydarzeniu.

Uroczystość ta na długo zostanie w pamięci wszystkich, ale szczególnie najważniejszych bohaterów tego dnia, czyli uczniów klasy I.

Zapraszamy do galerii.

Wychowawca: Elżbieta Łyś