Morsko- żeglarski piknik edukacyjny w Pucku

????????????⛵️Dnia 22 września nad brzegiem Zatoki Puckiej zapanowało prawdziwe morskie szaleństwo. W Pucku, znanym z długiej tradycji żeglarskiej, odbył się piknik edukacyjno-żeglarski. Po całym terenie rozlokowane były różnorodne stacje zadaniowe o tematyce morskiej. Od nauki wiązania węzłów, przez prezentacje dotyczące fauny i flory morskiej czy wiedzy o bursztynie. Dzieci mogły także poznać tajniki nawigacji morskiej, ucząc się posługiwania kompasem oraz mapą, czy też poznać ciekawostki dotyczące nadmorskich regionów. Dzięki temu uczestnicy mogli nie tylko bawić się, ale też zdobywać wiedzę na temat morza i żeglarstwa.
Reprezentacja Gminy Cedry Wielkie składająca się z uczniów 3 szkół podstawowych okazała się NAJLEPSZA. Uczniowie nie dali szans przeciwnikom zdobywając max. ilość punktów na każdej stacji zadaniowej. Na uwagę zasługuje fakt świetnej współpracy wszystkich uczestników. Każdy wniósł coś wartościowego do jakości drużyny. Serdecznie gratulujemy ???? miejsca.
Dla pozostałych uczestników przygotowano strefę zabaw z różnymi stacjami zadaniowymi, malunkami twarzy, czy też rywalizacją sportową. W temacie morskim, oczywiście!
Najważniejszym punktem programu były regaty. Łodzie z różnych części regionu rywalizowały ze sobą, dostarczając widzom niezapomnianych emocji. Wiatr sprzyjał zawodnikom, a konkurencja była tak zacięta, że do ostatniej chwili nie było pewne, która ekipa ostatecznie wyjdzie zwycięsko. We wszystkich 3 kategoriach reprezentacja naszej gminy znalazła się na podium.
Muzyka towarzysząca imprezie była również w rytmie morza. Kapela marynarska grała tradycyjne szanty, zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewu. Jednak to karaoke szanty przyciągało najwięcej uwagi. Dzieci, młodzież – wszyscy śpiewali znane i mniej znane szanty, a rytmiczne dźwięki akordeonu dodawały energii każdemu występowi.Przerwa między atrakcjami była idealnym momentem, by posilić się czymś pysznym. Można było skosztować tradycyjnej drożdżówki, a dla miłośników bardziej wyrazistych smaków czekały kiełbaski prosto z grilla
Piknik edukacyjno-żeglarski w Pucku był nie tylko doskonałą okazją do nauki i zabawy, ale także świetnym sposobem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody i historii. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!
Autor: Joanna Trojnar